054-9707140

עמוד השדרה הוא המפתח לבריאות

 


בוודאי שמעת משפט שכזה לא פעם במשך חייך, ואם אי פעם התאמנת ביוגה אז המשפט הזה חדר למוח שלך כמו מנטרה. לאחרונה, המשפט הפך לעובדה מוכחת. מיגרנות, סחרחורות, בעיות עם לחץ דם, מחזור דם לא תקין ועוד בעיות בריאותיות רבות אחרות נקשרו בשנים האחרונות כסימפטומים לליקויים בעמוד השדרה.

 

זאת לאור העובדה שעמוד השדרה הוא המרכז שמקשר בין המערכות השונות בגופך.

 

עמוד השדרה מכיל ומגן על חוט השדרה, אשר מהווה חלק ממערכת העצבים המרכזית, ותומך בכל שריר ומערכת השלד תוך שהוא מווסת את עצמו.

 

אורח החיים כאבים גב כתפיים שכמות ראש בריאותהמודרני יוצר לחץ בלתי רגיל ומתמשך על חוליות השדרה,

דבר שמוביל לעיתים קרובות לכאבים, סחרחורות, עייפות, התקהות החושים ועוד. ישיבה לא נכונה, הליכה לא זקופה, אפילו מצב גופך בזמן השינה יכולים להשפיע בצורה ניכרת על מצבו של עמוד השדרה והבריאות שלך.

 

ברפואת המזרח המסורתית, עובדות אלה ידועות כבר מזמן. רפואת המזרח מלמדת שהפרעות בעמוד השדרה או ליקויים בסדר המבנה שלו יכולים למעשה לגרום לכל סוגי המחלות שאנו מכירים. מקורה של תיאוריה זו לקוח מן הרעיון שעמוד  השדרה הינו מרכז הגוף והנפש. ליקויים בחלק מסוים בעמוד השדרה יובילו בהכרח ללחץ שיחליש את שאר מערכות הגוף, יגרמו להופעת תסמינים ויאפשרו למחלות שונות להתפתח.

 

לפיכך, רוב הרפואה המזרחית המסורתית בנויה סביב העיקרון שעמוד שדרה בריא מוביל לחיים בריאים יותר. לצערנו, אורח החיים המודרני מהווה מכשול רציני בדרך לשמירה על בריאות עמוד השדרה. אולי העבודה היום יומית שלך דורשת שעות ארוכות של ישיבה סביב שולחן עבודה או מול מסך המחשב. במקרים רבים שעות של ישיבה לא נכונה בכיסא גבוה/נמוך וללא משענת מתאימה לזרוע מובילים לצוואר מתוח, גב עקום, מתח בזרועות ובכף היד.

 

רפואת המזרח המסורתית רואה את הליקויים בעמוד השדרה כשורש לכל המחלות, הרבה יותר מהרפואה המערבית, דבר שמסביר מדוע רפואת המזרח מרפאה הרבה יותר אנשים מכאבי גב וליקויים בעמוד השדרה. תופעת כאבי הגב רק הולכת וגוברת, ללא קשר למוצא התרבותי. חולים מדווחים על סימפטומים רבים כתוצאה מכאבי גב: סכיאטיקה, חוסר תחושה בגפיים שמתרחשת לסירוגין, שרירים תפוסים, מיגרנה חזקה וכו'.

 

עם השנים, כמה מן השיטות לטיפול בכאבי גב זכו לפופולאריות רבה ואמון מלא מצד המטופלים.

 

תרמו-תרפיה היא שיטה שמקובלת גם ברפואת המזרח וגם ברפואת המערב. השימוש בחום באזורים הנגועים גורם להגברת זרם הדם, מנקה את הגוף מחומצות חלב אשר גורמות לכאבים ומאפשר לשרירים להשתחרר ולחזור למצבם הנורמאלי.

 

כמו כן, גם שיטת המסאג' שימושית מאוד. באמצעות טכניקות מגע שונות הכוללות הפעלת לחץ בנקודות מרכזיות, ליטוף לאורך שרירים, חיכוך וכו'. מטרת המטפל היא לגרום לשיפורים בריאותיים כגון: תפקוד טוב יותר של איבר, גמישות של שריר, חידוש רקמה אשר ניזוקה כתוצאה מפציעה, הקלה בכאבי שרירים וכדומה.

 

ברפואת המזרח, שיטת ה"שיאצו" משתמשת במניפולציות על הגוף - מתיחות, לחיצות על נקודות מסוימות האחראיות לזרימת ה"צ'י" – אנרגיית החיים. ב"שיאצו" המטפל משלב טכניקות לחיצה שונות על מנת להחזיר את האיזון דרך ה"צ'י" ועל ידי כך לרפא אזורים שונים בגוף.

 

שיטת הדיקור, שבמהלכה מחדירים מחטים דקיקים, מופנית לעבר תעלות האנרגיה – "מרדיאנים" – בכדי לפזר את ה"צ'י" בגוף ולאזן אותו.

 

לסיום, הכירופרקטיקה היא שיטה רפואית של מניפולציה על חוליות עמוד השדרה שמבוססת על התיאוריה שליקויים במבנה עמוד השדרה יכולים לגרום למתחים ונזקים שונים. ליקויים אלה גורמים לקשיים הולכים וגוברים ככל שהשרירים התומכים והאזורים שמסביב מנסים לכסות על הנזקים במבנה השלד. באמצעות טכניקות מיוחדות, הכירופרקט מיישר את עמוד השדרה, ובכך למעשה מקל על הלחץ בו היו נתונים השרירים התומכים ומרפא את האזורים הכואבים.

 

ליעוץ חינם תמיד אפשר להתקשר אלי ל:054-970-7191